Pilanin opowiadał o swoich podróżniczych pasjach

21.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #zaczytani kinomani   #herbaciarnio-warsztatownia kubek   #ryszard grześkowiak   #podróże   

Ryszard Grześkowiak, pilanin, bibliotekarz, a przede wszystkim zapalony podróżnik, który od kilkunastu lat wraz ze swoim przyjacielem Ryszardem Tessaire przemierza rowerem świat, był gościem spotkania Zaczytanych Kinomananów, które tradycyjnie odbyło się w Herbaciarnio-warsztatowni KUBEK.

 

- Alaska, „odizolowany” stan USA był celem tegorocznej wyprawy. Nasz gość opowiadał jakich ludzi spotkali po drodze, jaki był koszt podróży oraz o niedźwiedziach z parku Denali. Cała opowieść okraszona była zdjęciami z Alaski. Następnie przyszła kolej na Mongolię i Syberię, a trudy tej wyprawy mogliśmy zobaczyć na filmie Ryszard Teisseyre. Jak przyznał nasz gość Mongolia okazała się jak na razie najtrudniejszym i największym wyzwaniem. Dlatego podróżnicy zdecydowali, że koleją dotrą do Irkucka i nad Bajkał.  – opowiada współorganizator spotkania Krzysztof Oleksy.

Podczas spotkania R. Grześkowiak jak przygotować się do takich podroży.  Na zakończenie pan Ryszard otrzymał plecak z ręcznie malowanym rowerem od Herbaciarni KUBEK, a od Zaczytanych Kinomanów książkę polskiego podróżnika Marcina Gienieczko „Kierunek północ”.
 
- Dziękujemy Ryszardowi Grześkowiakowi za przyjęcie naszego zaproszenia i podzielenie się swoimi przemyśleniami i przeżyciami Turistiki Extreme – mówi  K. Oleksy i dodaje: - Życzymy mu powodzenia podczas kolejnych podróży i wyzwań.

Kolejne spotkanie Zaczytanych Kinomanów już w grudniu.

To może Cię także zainteresować:
Dominik marzy o bieganiu. Możemy mu pomóc!
Uwaga dzisiaj może powiać!
Za nami Pilski Jarmark Bożonarodzeniowy

red. | źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia: Justyna Smoguła Fotografia