Taneczno-teatralna podróż w czasie

31.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #teatr tańca balans   #mops w pile   #caosin   #spektakl   #lata 20   #lata 30   

„Lata 20 Lata 30”, to tytuł spektaklu który przygotował i prezentuje działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej Teatr Tańca "Balans".  Swoje przedstawienie aktorzy-tancerze pokazali niedawno w Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych przy ul. Spacerowej.

 

Widowisko   osadzone jest w latach 20. i 30. XX wieku. W programie spektaklu znalazły się takie pozycje jak: „Gwiazdy Filmu”, etiuda pt. „List” – Mireille Mathien oraz „Paryska Kawiarenka”. które odbyło się w Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych przy ul.
 
- Występ ukazał niesamowitą pasję seniorów do teatru i sztuki oraz czynną postawę i zaangażowanie w działalność artystyczną – powiedziała będąca na widowni zastępca prezydenta Piły Beata Dudzińska i zaprosiła aktorów „Balansu” do aktywnego udziału w przyszłorocznych obchodach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Teatr Tańca „Balans” funkcjonuje od 1 kwietnia 2014 roku w Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych w Pile, który prowadzi działalność w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile. Opiekunem teatru jest pani Danuta Kujawińska - instruktorka, choreograf, reżyser, autorka i malarka.

To może Cię także zainteresować:
Gorycz - spektakl Polskiego Teatru Tańca
Znany aktor ambasadorem pilskiej inicjatywy
Gmina Piła ze statuetką Stanisława Staszica

red. | źródło: Piotr Gadzinowski, Magdalena Smoczyk: zdjęcia:Mgdalena Smoczyk