Jutro Europejski Dzień bez Samochodu (KOMUNIKAT)

 

Zamieniając samochód na autobus, każdy podróżny przyczyni się do 14-krotnie mniejszej emisji CO2. Spowoduje to 13-krotnie mniejsze zużycie paliwa, co sprawi, że mieszkańcy będą oddychać czystszym powietrzem oraz zaoszczędzą pieniądze. Im więcej osób zdecyduje się na takie działania, tym większy zysk dla wszystkich mieszkańców miasta.

22 września br. w Europejskim Dniu bez Samochodu łączymy podróż i literaturę. Autobus linii specjalnej rozpocznie literacką podróż sprzed Regionalnego Centrum Kultury w Pile o godz. 17.00.

Każdy pasażer może zabrać ze sobą ulubioną książkę. Spełniamy marzenie, by nie zamykać książki w pośpiechu, bo właśnie autobus dojechał na końcowy przystanek. Autobus w godzinach 17.00 - 18.30 będzie jeździł ulicami Piły, a aktorzy teatru Wirtualnego i pasażerowie będą czytać swoje ulubione książki.

Miejski Zakład Komunikacji w Pile zaprasza też do świętowania "roczku" Biura Obsługi Klienta przy al. Piastów. - Na wszystkich pasażerów, którzy w piątek, 22 września w godzinach od 14.00 do 17.00 będą kupowali bilety będzie czekał tort urodzinowy. Dodatkowo - dla tych, którzy tego dnia zdecydują się wykupić bilet sieciowy 90-dniowy - album, wydany z okazji Jubileuszu 60-lecia Komunikacji Miejskiej w Pile - gratis.


WGKiM/MZK

 

To może Cię także zainteresować:
Dominik marzy o bieganiu. Możemy mu pomóc!
Uwaga dzisiaj może powiać!
Za nami Pilski Jarmark Bożonarodzeniowy

red. | źródło: WGKiM/MZK; zdjęcie: WGKiM/MZK