Dzieje się w siedzibie UTW

06.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #unwersytet trzeciego wieku   #seniorzy   #akywizacja   #starsostwo powiatowe   

Uniwersytet  Trzeciego Wieku realizuje program „Aktywni seniorzy”. Zajęcia odbywają się w siedzibie UTW przy ul. Kilińskiego 12A w Pile.
 

 

Siedziba UTW w Pile mieści się w budynku dawnego kina „Iskra”, który Uniwersytetowi w użytkowanie  przekazały władze powiatu pilskiego. Dzięki zaangażowaniu słuchaczy UTW i wsparciu sponsorów wyremontowano pomieszczenia i stworzono nowe miejsce aktywizacji seniorów. Między innymi Uniwersytet realizować tu  będzie program „Aktywni seniorzy”.

- W ramach tego programu zapraszamy w każdy wtorek od 10.00 do 18.00 na spotkania rodzinne, w środy od 15.00 do 21.00 na rozgrywki brydżowe, natomiast w czwartki od 10.00 do 18.00 na turnieje gier planszowych. Oprócz gier proponujemy seniorom również wakacyjny program uniwersytecki. Obejmuje on m.in. spacery po Pile z historykiem i regionalistą Romanem Chwaliszewskim, koncerty muzyczno-poetyckie oraz spotkania tematyczne poświęcone historii garnizonu pilskiego, Powstaniu Warszawskiemu i historii II wojny światowej na terenie Piły i okolic. Czyli prócz przyjemności dla ciała oferujemy również coś dla ducha – powiedziała Bogumiła Cybulska, p.o. prezesa UTW w Pile.

Biuro UTW w Pile przy ul. Kilińskiego 12A czynne jest we wtorki, środy i czwartki w godzinach od 10.00 do 13.00.

To może Cię także zainteresować:
Znany aktor ambasadorem pilskiej inicjatywy
Gmina Piła ze statuetką Stanisława Staszica
W weekend obejrzysz „Morderstwo w Orient Expressie”

red. | źródło: Piotr Gadzinowski, Starostwo Powiatowe w Pile, zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Pile