Budżet obywatelski - nowy plac zabaw oddany

19.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #budżet obywatelski   #inwestycja   #plac zabaw   

 Dzieci z Przedszkola nr 6 im. Jasia i Małgosi mają do dyspozycji nowy, bogato wyposażony plac zabaw. Inwestycja została wykonana w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. 

 

Konieczność "Budowy kreatywnego placu zabaw przy Przedszkolu nr 6 im. Jasia i Małgosi" wskazali sami pilanie i w ubiegłorocznej edycji Pilskiego Budżetu Obywatelskiego zadanie to uzyskało popracie 1189 głosów. Koszt inwestycji wyniósł 278 000 złotych. Plac składa z trzech stref: dla maluchów, starszaków i całorocznego mini boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią i bandami. Nowo otwarty obiekt po godzinach funkcjonowania przedszkola, jest dostępny również dla wszystkich dzieci z osiedla.
 

- Urząd Miasta Piły aktywnie inwestuje w zwiększanie jakości życia mieszkańców, a to zadanie idealnie wpisuje się w tą politykę. Warto również zaznaczyć, że to nie ostatnia taka inwestycja. Niebawem do dyspozycji pilan oddamy kolejny duży plac zabaw, który jest zlokalizowany przy ul. Matwiejewa - zadeklarował prezydent Piły Piotr Głowski 

To może Cię także zainteresować:
Znany aktor ambasadorem pilskiej inicjatywy
Gmina Piła ze statuetką Stanisława Staszica
W weekend obejrzysz „Morderstwo w Orient Expressie”

red. | źródło: Piotr Gadzinowski, UM Piły; zdjęcie: UM Piły