Kolejne spotkanie miłośników książek i filmów

23.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#pila   #ksiązka   #film   #spotkania   #dyskusje   #zaczytani kinomani   

Premier książkowych i filmowych nie brakuje. Które z nich osą ciekawe i warto się nad nimi pochylić dyskutowano podczas kolejnego spotkania „Zaczytanych Kinomanów”. Tematem przewodnim spotkania były filmy i książki obyczajowe i dramaty.

 

 

- Stephen King jest stałym gościem Zaczytanych. Tym razem rozmawialiśmy o „Zielonej Mili”, jednej z niewielu książek spoza horroru w bibliografii tego autora. Książka i jej ekranizacja zrobiły na dyskutujących niesamowite wrażenie, nie sposób przejść obok nich obojętnie. Kolejnym tytułem był "Kamerdyner" opowiadający historię Cecila Gainesa czarnoskórego kamerdynera, który przez ponad trzydzieści lat pracował w Białym Domu. Przez pryzmat jego pracy i życia poznajemy przemiany kulturowe i społeczne w USA. Nie mogło zabraknąć oczywiście fantastyki i jednej z ważniejszych premier tego roku, czyli „Blade Runnera 2049”. Wszyscy, którzy zdążyli już obejrzeć ten film są zgodni co do tego, że jest wyjątkowy i niesamowity pod względem wizualnym. Część z obecnych twierdzi jednak, ze fabuła czasami niestety kuleje. – mówi Krzysztof Oleksy, jeden z organizatorów spotkań literacko-filmowych.

„Zaczytani” rozmawiali także o filmach noir, superbohaterach, nadchodzących premierach i serialach. Kolejne spotkanie już w listopadzie, zajrzyj na ich profil by dowiedzieć się jaki będzie temat przewodni spotkania.

To może Cię także zainteresować:
W weekend obejrzysz „Morderstwo w Orient Expressie”
Pilanin opowiadał o swoich podróżniczych pasjach
Tłumy młodych pilan na koncercie

red. | źródło: Piotr Gadzinowski, Krzysztof Oleksy; zdjęcia: Zaczytani Kinomani /facebook/