Wspólnie pokibicujemy naszym w Rosji

10.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #sport   #kibice   #strefa kibica   #mundial 2018   #park na wyspie   #mosir   #um piły   

Zorganizowanie strefy kibica na czas mundialu w Rosji zapowiada Urząd Miasta w Pile. Tak jak pięć lat temu, miejscem spotkań kibiców ma być Park na Wyspie

 

- Będziemy się starali, żeby w Pile postała strefa kibica, żebyśmy wspólnie mogli przeżywać te wydarzenia Kontaktujemy się z decydentami praw telewizyjnych i mamy nadzieję, że uda nam się sprawnie strefę kibica zorganizować  - relacjonuje Piotr Głowski, prezydent Piły.

- Wiemy, że operatorem będzie Telewizja Polska i że - przez różnice w strefach czasowych - będzie to niełatwa operacja. Niekiedy będzie to przesunięcie o cztery a nawet pięć godzin. Ale jestem przekonany, że dla kibiców nie ma rzeczy niemożliwych i w strefie, którą chcemy zorganizować na Wyspie, pojawią się o każdej porze dnia lub nocy - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile, Dariusz Kubicki.

Przypomnijmy: strefę kibica również na Wyspie zorganizowano podczas EURO 2012. Jej łączny koszt - uwzględniający nie tylko licencję, ale i organizację i ochronę strefy, a także wynajęcie telebimów - wyniósł około 400 tysięcy złotych.

- Biorąc pod uwagę liczbę kibiców, którzy chcą wspólnie oglądać i przeżywać mecze naszej drużyny, będą to dobrze zainwestowane pieniądze – uważa prezydent Piły.

To może Cię także zainteresować:
Dominik marzy o bieganiu. Możemy mu pomóc!
Uwaga dzisiaj może powiać!
Za nami Pilski Jarmark Bożonarodzeniowy

red. | źródło: piotr gadzinowski; grafika: UM Piły