Sobotni wieczór z Zaczytanymi Kinomanami

17.09.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #kubek   #zaczytani kinomani   #książka   #film   #kultura   

Aura staje się coraz bardziej melancholijna. Lekarstwem na jesienne smutki jest niezawodny zestaw: dobry film, książka i kubek herbaty na wygodnej kanapie. Najlepiej wiedzą o tym Zaczytani Kinomani, którzy w sobotni wieczór spotkali się w herbaciarnio-warsztatowni Kubek.

 

Zaczytani Kinomani to kilkunastoosobowa otwarta grupa dyskusyjna, która w miłej atmosferze lubi wymieniać się spostrzeżeniami na temat przeczytanych ostatnio książek, obejrzanych filmów i minionych wydarzeń kulturalnych. Klub miłośników literatury i kina działa od kwietnia 2016 r., choć idea comiesięcznych spotkań w lokalach przy kubku kawy lub herbaty zrodziła się w 2011 r. Wówczas w bibliotece przy ul. Ludowej działał Klub Dobrej Książki. A jak jest teraz?
Zaczytani Kinomani organizują wspólne wyjazdy. Tym razem wybierają się do Bydgoszczy, by zwiedzić najwazniejsze punkty w mieście oraz zahaczyć o ciekawe antykwariaty. W planach mają także odwiedzić pilską Szkołę Policji, aby dowiedzieć się nieco o sprawach kryminalnych. Podczas sobotniego spotkania miłośnicy filmu i książek wymienili sie swoimi opiniami na temat wyjątkowo udanego Pilkonu, który odbył się przed tygodniem. Porozmawiali również o filmach grozy, filmach wojennych, powieściach kryminalnych, o cyklu "Metro 2033" oraz o stanie polskiego czytelnictwa. Jak widać tematyka spotkań jest różnorodna. Z kolei atmosfera była bardzo swobodna, padło także wiele żartów. A po spotkaniu grupa udała się do kina na "To" ekranizację powieści Stephena Kinga.
Jeśli przygnębiają cię jesienne wieczory, a przyjemność czerpiesz z oglądania filmów i poszukiwania coraz ciekawszych lektur, przyjdź na spotkanie do Zaczytanych Kinomanów! Znajdź ich profil na Facebooku i sprawdź, co planują zrobić następnym razem.

To może Cię także zainteresować:
Paryż może poczekać - film
Królowa Hszpanii - film
Dominik marzy o bieganiu. Możemy mu pomóc!

red. | źródło: Marika Naskręt, zdjęcia: Marika Naskręt