Dobry czas na kajak

07.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #powiat pilski   #północna wielkopolska   #kajaki   #spływ   #seniorzy   #organizacja turystyczna dolina noteci   #paweł owsianny   

I Senioralny spływ kajakowy, dla seniorów z Piły i regionu północnej Wielkopolski przygotowuje  Organizacja Turystyczna Północnej Wielkopolski "Dolina Noteci". Impreza dobędzie się 10 sierpnia, uczestnicy spłynął Gwda z Tarnowskiego Młyna do Krępska.

 

- Płyniemy szczególnie urokliwą Gwdą na odcinku z Tarnowskiego Młyna do Krępska. Jest to trasa dostosowana do warunków fizycznych uczestników spływu. Rzeka na tym odcinku ułatwia kajakowanie i pozwoli cieszyć się urokami spływu. W spływie będą uczestniczyli także ratownicy WOPR, choć trasa jest dobrana tak, by nie było sytuacji nieprzewidzianego kontaktu z wodą.  Spływ zakończy się wspólną biesiadą przy ognisku w barze w Krępsku, co dodatkowo przyczyni się do tworzenia przepięknych wspomnień – relacjonuje reprezentujący „Dolinę Noteci” Paweł Owsianny.  

P. Owsianny, który jest instruktorem kajakarstwa, będzie podczas wydarzenia przewodnikiem przyrodniczym. Funkcję komandora spływu natomiast, pełnić będzie  Grzegorz Dudko, także kajakarski instruktor.

- Zapraszamy wszystkich seniorów z naszego miasta i regionu do aktywnego uczestnictwa i podziwiania uroków przyrody. Szlak jest bezpieczny, więc warto zabrać ze sobą wnuki – zaprasza Beata Dudzińska,  zastępca prezydenta Piły. Gmina bowiem objęła senioralny spływ patronatem honorowym.

Zbiórka 10 sierpnia o godz. 9.00, na plaży u Wyspiarza na pilskiej Wyspie, gdzie odbędzie się odprawa przed spływem. Następnie przejazd do Ptuszy (droga nr 11), skąd skręcić należy w drogę leśną do Tarnowskiego Młyna, gdzie będzie miało miejsce rozpoczęcie spływu na szlaku kajakowym.

- Zakładamy, że każdy dojedzie transportem własnym. W razie potrzeby jednak, nie wykluczamy zorganizowania transportu zbiorowego – informuje P. Owsianny.

Przypomnijmy zatem jeszcze raz: I Senioralny spływ kajakowy z Tarnowskiego Młyna do Krępska.  10 sierpnia 2017 r., zapisy: Grażyna Nowak (660 257 308) i Joanna Grabowska (723 877 357). Adres mailowy zapisów: joannagrab@interia.pl

Koszt szacowany jest na około 40 zł za osobę.
 
 

To może Cię także zainteresować:
Znany aktor ambasadorem pilskiej inicjatywy
Gmina Piła ze statuetką Stanisława Staszica
W weekend obejrzysz „Morderstwo w Orient Expressie”

red. | źródło: Piotr Gadzinowski, zdjęcie: P. Gadzinowski