„Wakacyjna Akademia Seniorów”

05.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #seniorzy   #wakacje   #zajęcia   #integracja   #mosir   #mops   

To propozycja zajęć na świeżym powietrzu, jaką aktywnym seniorom przygotowało, działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej - Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych.
 

 

- Głównym celem spotkań jest zwiększenie aktywności i integracji seniorów w społeczności lokalnej – mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.
 
W ramach „Wakacyjnej Akademii Seniorów”, w każdy wtorek między godziną 9.30, a 12.00, zostanie zorganizowanych 8 spotkań.  Pierwsze zajęcia odbyły się wczoraj nad jeziorem Płotki. Seniorzy wzięli udział m.in. w rejsie rowerami wodnymi po jeziorze, uczestniczyli w warsztatach zdrowego odżywiania oraz w zajęciach pilatesu.
 
- Podczas kolejnych spotkań planowane są także zajęcia rytmiczne, zumba, nordic walking, wycieczki rowerowe, gimnastyka, gry i zabawy zespołowe – informuje Joanna Gunia-Dusza, z  Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych.

- Na zajęcia serdecznie zapraszamy seniorów z wnukami, bowiem dla dzieci – w dni weekendowe -  także przygotowaliśmy bogatą ofertę zajęć, które poprowadzą dobrze przygotowani animatorzy. Nie zabraknie również drobnych upominków – zaprasza  Dariusz Kubicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile.

- Dzięki temu te spotkania staną się także pokoleniową integracją – podkreśla B. Dudzińska.
 
Projekt CAOSiN skierowany jest do osób mieszkających lub przebywających na terenie Piły, w tym uczestników CAOSiN, członków ich rodzin i osób z ich otoczenia społecznego. Informacje i zapisy na zajęcia odbywają się w Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych przy ulicy Bohaterów Stalingradu w Pile (pokój 114 lub 118).
 

To może Cię także zainteresować:
Znany aktor ambasadorem pilskiej inicjatywy
Gmina Piła ze statuetką Stanisława Staszica
W weekend obejrzysz „Morderstwo w Orient Expressie”

red. | źródło: Piotr Gadzinowski, UM Piły, zdjęcia: P. Gadzinowski