Twoja foliówka przeżyje Cię sześciokrotnie!

03.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #międzynarodowy dzień bez foliówek   #prgok   #gwda   #vivo   #zakład aktywności zawodowej   #ekologia   

Czy wiesz, że przeciętna torba foliowa na zakupy jest z Tobą przez ok. 25 minut, a później rozkłada się przez 500 lat? Takich toreb codziennie używa się na pęczki. Związek Międzygminny PRGOK, firma GWDA Sp. z o.o. oraz galeria VIVO! przeprowadziły akcję "Zamień foliówki na materiałówki" w ramach Międzynarodowego Dnia Bez Foliówek.

 

3 lipca to Międzynarodowy Dzień Bez Foliówek. W samo południe w pilskiej galerii handlowej VIVO! rozpoczęła się akcja mająca na celu uwrażliwienie mieszkańców na zgubny wpływ na środowisko foliowych reklamówek. Każdy mógł otrzymać bezpłatnie wytrzymałą materiałową torbę wielorazowego użytku i pozbyć się swojej foliówki. Znalazło się też wielu nabywców toreb wykonanych z... bannerów reklamowych. Nowe życie wielkoformatowym reklamom nadali członkowie Zakładu Aktywności Zawodowej. Akcja wzbudziła spore zainteresowanie wśród pilan.

Torby foliowe mają więcej wad niż zalet - są mało pojemne, nieestetyczne, nietrwałe, łatwo ulegają uszkodzeniom mechanicznym, przyczyniają się do degradacji środowiska oraz zagrażają życiu zwierząt w przypadku połknięcia foliowego elementu. Wyeliminujmy zatem z użytku popularne foliówki! A jeśli nie wyobrażamy sobie życia bez jednorazowych opakowań, podczas akcji GWDA Sp. z o.o. zaprezentowała alternatywę - kompostowalne torby biodegradowalne, które rozkładają się w ciągu 12 dni. 12 dni a 500 lat - jest różnica, prawda? Rocznie w całej Polsce zużywa się aż 55 tysięcy ton toreb foliowych. Skala zjawiska jest więc ogromna.

Odtąd każdej damskiej torebce czy męskiej kieszeni powinna znaleźć się składana materiałowa torba wielorazowego użytku.

To może Cię także zainteresować:
Znany aktor ambasadorem pilskiej inicjatywy
Gmina Piła ze statuetką Stanisława Staszica
W weekend obejrzysz „Morderstwo w Orient Expressie”

red. | źródło: Marika Naskręt