Charyzmatyczna Anja Orthodox zaśpiewała w Pile

19.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #koncert   #barka   #closterkeller   #anja orthodox   

W sobotni wieczór 18 listopada w pilskim klubie Barka zaśpiewała Anja Orthodox z zespołem Closterkeller. Artystka promowała nową płytę, na którą fani czekali aż 6 lat.

 

Zespół Closterkeller to gotycki rock i metal. Znakiem rozpoznawczym zespołu jest charyzmatyczna wokalistka Anja Orthodox, która śpiewa już od lat 80. We wrześniu tego roku ukazała się nowa płyta - "Viridian". Na pilskim koncercie artystka zaśpiewała wszystkie nowe kawałki. Na wydanej ostatnio płycie znalazł się nawet utwór patriotyczny z fragmentami wiersza Wisławy Szymborskiej.

Closterkeller jest w formie. Anja, jak sama podkreślała, osiągnęła szczyt możliwości wokalnych. Ponadto skład grupy odmłodził się. Na scenie pojawił się syn wokalistki - perkusista Adam Najman. Obecnie zespół tworzą także: klawiszowiec Michał Rollinger, basista Aleksander Gruszka oraz nowy, młody gitarzysta Michał Jarominek. Na scenie w klubie Barka pojawiła się także mała Ala, córka jednego z muzyków i zaśpiewała z Anją piosenkę "Scarlet". Zespół grał przez dwie godziny. Koncert składał się z dwóch części - po prezentacji utworów z nowej płyty fani mogli uszłyszeć dawne i dobrze znane kawałki, m.in. "Władzę" czy "W moim kraju". Publiczność była w pełni usatysfakcjonowana.

Oto utwór z nowej płyty:

To może Cię także zainteresować:
Koncert Noworoczny "Karnawał wenecki"
Będzie kolęda - koncert kolęd
Dominik marzy o bieganiu. Możemy mu pomóc!

red. | źródło: Marika Naskręt, zdjęcia: Marika Naskręt