Czeska awangarda, czyli Už Jsme Doma w Rockopolis

05.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #rockopolis   #koncert   #awangarda w pile   #uz jsme doma   

3 października w Rockopolis odbył się koncert z cyklu Awangarda w Pile. Tym razem wystąpił kultowy czeski zespół Už Jsme Doma. Muzycy zaprezentowali swoje oryginalne podejście do muzyki, a publiczność była zachwycona.

 

Už Jsme Doma istnieje od 1985 roku. Jest to grupa, która w zaskakujący sposób łączy ze sobą rock, punk i folk. Muzykę Už Jsme Doma charakteryzują nagłe zmiany tempa, charakterystyczne zaśpiewy, udziwnione teksty. Muzycy realizują się również w innych formach wyrazu artystycznego (performance, film).  Aktualny skład zespołu tworzą: Miroslav Wanek (instrumenty klawiszowe, gitara, śpiew), Pepa Červinka (gitara basowa, śpiew), Adam Tomášek (trąbka, śpiew), Vojtěch Bořil (perkusja), Martin Velíšek (grafika, malarstwo). Najbardziej rozpoznawalnym kawałkiem grupy jest „Hollywood” z filmu „Guzikowcy”.

Muzycy często goszczą w Polsce. W Pile pojawili się już po raz piąty. Koncert w Rockopolis był jednym z punktów europejskiej trasy koncertowej zespołu. Už Jsme Doma grali przez półtorej godziny, a zachwycona publiczność domagała się bisów. Muzycy nie zawiedli i na zakończenie zagrali energetyczny kawałek „Jó nebo nebo”. Grupa zdecydowanie przykuwa uwagę, gdyż wykonawcy na scenie zachowują się nieco teatralnie oraz zaskakują zarówno brzmieniem, jak i umiejętnością gry na wielu instrumentach.

Už Jsme Doma to niejedyny koncert w Rockopolis tej jesieni. Już 13 października zagra Maleo Reggae Rockers z Darkiem Malejonkiem. Z kolei 16 października wystąpi amerykańska artystka Melissa Greener, a 26 października Happysad. 24 listopada zagra zespół Dikanda, a 9 grudnia Farben Lehre, The Analogs i Vataha.

 

To może Cię także zainteresować:
Koncert Noworoczny "Karnawał wenecki"
Będzie kolęda - koncert kolęd
Dominik marzy o bieganiu. Możemy mu pomóc!

red. | źródło: Marika Naskręt, zdjęcia: Marika Naskręt