Weekendowe wydarzenia kulturalne

22.09.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #weekend   #kultura   #helios   #barka   #kino   #koncert   #biblioteka   

Dwie premiery kinowe, spotkanie z autorką poczytnych powieści historycznych i koncert hip-hopowy to najważniejsze wydarzenia kulturalne tego weekendu.

 

W piątek 22 września w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pile przy ul. Staromiejskiej 14 (dawnej Buczka) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z Elżbietą Cherezińską. Nie wszyscy wiedzą, że pisarka urodziła się w Pile. Jest autorką bestsellerowej powieści „Korona śniegu i krwi”, w której wskrzesza historię Piastów, dodając jej smaczku i nieco fantastycznego kolorytu. W zeszłym roku ukazały się książki „Harda” i „Królowa” poświęcone losom Świętosławy, siostry Bolesława Chrobrego. Wstep wolny.

W sobotę 23 września o godz. 20.00 gratka dla fanów hip-hopu – na Barce zagra Kuban. Jest to koncert w ramach trasy "Myślisz jeszcze tour?". Cena biletu – przedsprzedaż 30 zł, w dniu koncertu – 40 zł.

Premiery filmowe tego weekendu to „Lego Ninjago” – animacja, w której bohaterowie są słynnymi ludzikami z klocków Lego oraz „Kingsman: Złoty krąg”. Druga propozycja to kontynuacja przeboju “Kingsman: Tajne służby”, który zrewolucjonizował kino szpiegowskie i wprowadził na ekran agentów nowej generacji. Helios tradycyjnie w piątkowy wieczór przygotował nocny maraton. Obydwie części „Kingsmana” będzie można obejrzeć o godzinie 21.30. Seans potrwa do ok. 1.30. Jak informuje Helios, w role niezwykle intrygujących postaci wcielili się między innymi Colin Firth, Samuel L. Jackson, Michael Caine, Julianne Moore, Halle Berry, Jeff Bridges, a nawet sam Elton John. Całości dopełnia angielski humor, niewybredne dialogi i nieustanna akcja, które naszym zdaniem jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwolą Wam zasnąć.

 Zwiastuny filmów:

To może Cię także zainteresować:
Koncert Noworoczny "Karnawał wenecki"
Będzie kolęda - koncert kolęd
Dominik marzy o bieganiu. Możemy mu pomóc!

red. | źródło: Marika Naskręt, RCK, Helios, Barka, zdjęcie: cherezinska.pl