Powstał punkt rekrutacyjny

22.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #platforma praca   #punkt rekrutacyjny   #dyżury ekspertów   #oferty pracy   

Doradcy: zawodowy, personalny i finasowy, specjalista ds. funduszy europejskich, przedtawiciel Państwowej Inspekcji Pracy oraz psycholog - pelnić będą raz w miesiącu dyżur w nowootwartym punkcie rekrutacyjnym "PLatfarmy Praca".  Punkt znajduje się w budynku Inwest-Prku i będzie otwrty w każdy wtorek i czwartek miesiąca.

 

Jak podkreśliła zastępca prezydenta Piły Beata Dudzińska, punkt rekrutacji "Platforma Praca" powstał jako kontunuacja Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery i jest odpowiedzią na zapotrzebowanie coraz trudniejszego, pilskiego rynku pracy. W Pile i w regionie już teraz bowiem brakuje wykwalifikowanych specjalistów, a liczne inwestycje w strefie przemysłowej spowodują wkrótce, że sytacja pogorszy się jeszcze bardziej.

- Punkt będzie otwarty w każdy wtorek i czwartek, w godzinach od 7.30 do 15.30. Na poszukujących pracy czekał będzie pracownik Inwest-Parku, który zna oferty "Platformy Praca", potrafi doradzić i przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, a tym samym skutecznie pomóc osobom poszukującym pracy lub chcących ją zmienić. W każdy ostani czwartek miesiąca natomiast -  w godzinach od 14.00 do 15.30 - dyżurować będą doradcy: zawodowy, personalny i finansowy, specjalista ds. funduszy europejskich,  prawnik, przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy oraz psycholog. Będziemy się rownież starali - by prócz ekspertów - w dyżurach uczestniczyli także przedsiębiorcy planujący rekrutację większej liczby pracowników - deklaruje Beata Dudzińska.

- W naszych zasobach w tej chwili znajduje się ponad 140 pracy dla specjalistów niemal wszystkich zawodów - informuje Edyta Musiał, dyrektor Inwest-Parku w Pile.

Projekt Miasta i Inwest-Parku wspiera i czynnie w nim uczestniczy Izba Gospodarcza Pólnocnej Wielkopolski, która zrzesza największe firmy regionu.

- Wiążemy z tym projektem duże nadzieje i traktujemy go jako kontynuację akcji "Pracuj w Pile".  Liczymy,  że będzie to  narzędzie służące przedsiębiorcom w wyszukiwaniu konkretnych specjalistów, a pilanie i mieszkańcy regionu skorzystają z tej okazji i zamiast wyjeżdżać, będą za godziwe wynagrodzenie pracować tu na miejscu - mówi Grzegorz Marciniak, prezes IGPW.

To może Cię także zainteresować:
Dominik marzy o bieganiu. Możemy mu pomóc!
Uwaga dzisiaj może powiać!
Za nami Pilski Jarmark Bożonarodzeniowy

red. | źródło: Piotr Gadzinowksi; zdjęcia: Piotr Gadzinowski