12,5 hektara nowych terenów inwestycyjnych

04.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #strefa ekonomiczna   #strefa przemysłowa   #ulica młodych   #inwestycja   #fundusze unijne   

Umowa na wykonanie uzbrojenia terenów inwestycyjnych w rejonie ulicy Młodych (dawna Walki Młodych) podpisana. Przetarg na wykonanie wygrała firma BUDIMEX S.A. Polska. Koszt robót to ponad 11 600 000 złotych. Około 85 procent potrzebnych pieniędzy Miasto pozyskało z funduszy Unii Europejskiej. Koniec inwestycji zaplanowano na drugi kwartał 2018 roku. 

 

Podpisanie umowy oznacza, że uzbrajanie terenów przy ulicy Młodych w niezbędną infrastrukturę techniczną rozpocznie się niedługo. Prace obejmą budowę: ok 1,450 km dróg wewnętrznych z chodnikami, ścieżką rowerową; 2,057 km kanalizacji deszczowej, 1,670 km kanalizacji sanitarnej, 1,647 km sieci wodociągowej, 2,945 km instalacji energetycznej oraz 1,541 km kanału telekomunikacyjnego.
 
Miasto liczy, że dzięki bogatej ofercie uzbrojonych i dobrze skomunikowanych terenów inwestycyjnych, w Pile i w regionie nastąpi dalszy wzrost inwestycji przemysłowych, a co za tym idzie zwiększy się również liczba nowych miejsc pracy.
 
Aby jednak tak się stało, konieczna będzie modernizacja na całej długości samej ulicy Młodych. Co prawda w ramach tej inwestycji, gmina Piła wykona przebudowę 500 metrowego odcinka od zjazdu z drogi krajowej nr 11 (w dwóch kierunkach), jednak na wykonanie reszty modernizacji potrzeba około 22 milionów złotych. Przypomnijmy, że ul. Młodych jest droga powiatową.

To może Cię także zainteresować:
Dominik marzy o bieganiu. Możemy mu pomóc!
Uwaga dzisiaj może powiać!
Za nami Pilski Jarmark Bożonarodzeniowy

red. | źródło: Piotr Gadzinowski, UM Piły, zdjęcie: UM Piły