Kolej na Powstanie - wybierz nazwy pociągów (KOMUNIKAT)

31.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #wielkopolska   #urząd marszałkowski województwa wielkopolskiego   #plebiscyt   #nazwa pociągu   #niepodległość   #powstanie wielkopolskie   #rocznica   

Do końca października trwa plebiscyt „Kolej na Powstanie!” organizowany przez Biuro Obchodów 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego i Koleje Wielkopolskie. Można wybrać nazwy dla pociągów jeżdżących po Wielkopolsce. Zachęcamy do udziału w plebiscycie wszystkich interesujących się Powstaniem Wielkopolskim! - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

 

Żeby wziąć udział w plebiscycie wystarczy odwiedzić facebookowy profil „27 grudnia - Powstanie Wielkopolskie” i w ankiecie wybrać "powstańcze" nazwy dla pociągów Kolei Wielkopolskich.

Przygotowaliśmy 21 propozycji nazw. Pociągowi każdej z siedmiu relacji przypisaliśmy trzy. Są one związane z trasą, na której jeździ pociąg i odnoszą się do wydarzeń, które w okresie Powstania Wielkopolskiego rozegrały się w okolicach.

Można wybierać spośród nazw:

Bazar, Biedrusko, Cytadela, Danuta, Druh, Drzymała, Helena, Hufiec, Kopanica, Odwach, Powstaniec Wielkopolski, Poznańczyk, Ratusz, Rzepicha, Ułan, Skaut, Sokół, Strzelec, Wiarus, Wiatraki i Zdziechowa.

Jedynym warunkiem udziału w plebiscycie jest podanie adresu e-mail i zaakceptowanie regulaminu.
Plebiscyt potrwa do 31 października. W pierwszych dniach listopada podamy informację o wybranych nazwach, a pociągi z powstańczymi "imionami" pojawią się na torach wraz z zimową zmianą rozkładu jazdy, czyli 6 grudnia.

Zapraszamy do udziału w plebiscycie „Kolej na Powstanie”. Na facebookowych profilach 27 grudnia – Powstanie Wielkopolskie i Koleje Wielkopolskie można sprawdzać jakie nazwy cieszą się największym poparciem głosujących.
Liczymy, że nasza akcja przyczyni się do zwiększenia wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. W jubileuszowy rok 2018 wjedziemy pociągami Kolei Wielkopolskich, które nosić będą nazwy związane z Powstaniem Wielkopolskim! Zapraszamy!

 

To może Cię także zainteresować:
Znany aktor ambasadorem pilskiej inicjatywy
Gmina Piła ze statuetką Stanisława Staszica
W weekend obejrzysz „Morderstwo w Orient Expressie”

red. | źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego; grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego